1-dniowy kurs Driver CPC

Szkolenie okresowe, to szkolenie, które musisz odbyć każdego roku aby twoje Driver CPC zachowało ważność. Jeśli posiadasz prawo jazdy na autobus wydane przed 9 – tym września 2008, lub na ciężarówkę wydane przed 9 – tym września 2009, automatycznie wchodzisz w posiadanie Driver CPC bez zdawania dodatkowych egzaminów. Jeśli jednak chcesz utrzymać ważność Driver CPC musisz odbyć szkolenie w wymiarze 35 godzin przez następne 5 lat (siedem godzin rocznie). W Irlandii należy uczęszczać na jedno szkolenie 7-godzinne raz w roku. W Polsce można takie szkolenie odbyć np w jednym tygodniu w wymiarze 35h raz na pięć lat. Po odbytych szkoleniach dostaniesz kartę Driver CPC zawierającą twoją fotografię i podpis.Jeśli nie odbędziesz 35 – cio godzinnego szkolenia w ciągu tych pięciu lat (lub 42h szkolenia jeśli posiadasz 2 kategorie: C i D) nie dostaniesz karty, co za tym idzie nie będziesz mógł pracować jako zawodowy kierowca.

Nowi kierowcy, którzy uzyskali prawo jazdy po 9 września 2008 dla kat. D, lub po 9 września 2009 dla kat. C również by utrzymać ważność swojej karty Driver CPC muszą odbyć takie szkolenia. Wszyscy zawodowi kierowcy muszą przejść szkolenie w wymiarze 35 godzin co każde 5 lat (7  godzin rocznie) aby Driver CPC zachowało ważność.

Jeśli posiadasz prawo jazdy na kategorię C i D i chcesz odbyć badanie okresowe na te dwie kategorie, to powinieneś odbyć 6 – cio dniowy kurs w ciągu pięciu lat (42 godziny w ciągu 5 lat). Cztery moduły (4 dniowy kurs) będą prowadzone dla obydwu kategorii, jeden moduł (1 dniowy kurs) będzie dotyczył kategorii C a kolejny moduł (kolejny, ostatni 1 – dniowy kurs) będzie dotyczył kategorii D. I takie szkolenia, w wymiarze 42 godzin dla kategorii C i D należy odbyć co każde pięć lat. Jednodniowe szkolenia są prowadzone w 7 – mio godzinnych blokach. Szkolenie to obejmuje wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, jazdy środowiskowej, problemów związanych z higieną i byciem zawodowym kierowcą.Szkolenie to pomoże Ci w zdobyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności, tak byś był pewien / pewna, że jesteś kierowcą o najwyższych, profesjonalnych standardach.Pomoże Ci to również zaktualizować wszystkie zmiany w przemyśle i osiągnięcie korzyści z uczestniczenia w szkoleniach w przeciągu całej Twojej kariery zawodowej. 

 

Program szkolenia jest następujący:            

Nazwa przedmiotu zajęć Czas trwania szkolenia Obowiązek uczestnictwa w szkoleniu
Kontrola pojazdu i techniki ekonomicznej jazdy 7 godzin tak
Minimalizacja ryzyka i zarządzanie w sytuacjach nadzwyczajnych w branży transportowej 7 godzin tak
Zdrowie i bezpieczeństwo zawodowego kierowcy 7 godzin tak
Rola zawodowego kierowcy w transporcie drogowym 7 godzin tak
Zawodowy kierowca ciężarówki 7 godzin tak, jeśli jesteś zawodowym kierowcą ciężarówki
Zawodowy kierowca autobusu 7 godzin tak, jeśli jesteś zawodowym kierowcą autobusu