Przygotowanie do  Driver CPC step 1 i step 2.

Jak należy przygotować się do dwóch testów teoretycznych Driver CPC step 1 i 2?

Nowy test teoretyczny na Driver CPC obejmuje dwa etapy. Pierwszy z nich to test wielokrotnego wyboru składający się ze stu pytań, w którym przynajmniej 61 odpowiedzi musi być poprawna by zdać ten test. Mamy na niego 2 godziny czasu.

Drugi etap składa się z egzaminu teoretycznego składającego się z 3 scenariuszy (spośród 9 na kat C lub spośród 6 na kategorię D). Do każdego z nich kandydat na kierowce kierowcę kat. C lub D dostaje 15 pytań, co daje 45 pytań dla wszystkich trzech scenariuszy. By zdać ten etap kandydat na kierowcę musi dać poprawną odpowiedź przynajmniej na 28 pytań (spośród 45), zaznaczając, że da prawidłowe odpowiedzi przynajmniej na pięć pytań
w każdym ze scenariuszy. Na ten etap macie również Państwo dwie godziny.


Test z wiedzy praktycznej trwa 30 minut i obejmuje zagadnienia takie jak bezpieczeństwo, komfort pasażerów, przepisy dotyczące jazdy, załadunek pojazdu, a jego stabilność, zdolność reagowania w sytuacjach awaryjnych i psychiczne niebezpieczeństwa podczas jazdy. Test ten może być przeprowadzony zaraz po egzaminie praktycznym, dzięki czemu wypożyczona przez Was ciężarówka, lub autobus może być od razu wykorzystany do dwóch egzaminów.

Jak należy przygotować się do dwóch testów teoretycznych i jednego praktycznego na Driver CPC?
Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję odnośnie zapisów na egzaminy, najpierw należało by wejść na stronę internetową https://dttstore.prometric.com/ i tam zakupić odpowiednią książkę do nauki. Kiedy stwierdzimy, że damy rade się tego nauczyć samodzielnie po angielsku, to wystarczy że nauczymy się tego i zabukujemy test na stronie www.theorytest.ie, lub musimy skontaktować się z DTT, by wyznaczyć się na powyższe dwa egzaminy teoretyczne (z których każdy trwa 2 godziny i kosztuje 70 euro). Zrobić to możemy dzwoniąc pod numer 1890 606 106 lub wchodząc na stronę www.theorytest.ie . Następnie należy zaaplikować na test praktyczny składający się ze standardowego testu praktycznego (90 minut jazdy) i pół godzinnego egzaminu praktycznego na CPC. Wystarczy wejść na stronę www.drivingtest.ie ,lub zadzwonić pod numer tel (096) 78225 lub locall 1890 40 60 40.